Partneři projektu

Medzinárodný detský spevácký festival pre sólistov vo veku 6-15 rokov (pop, rock, jazz, folk, classical)

LOGO Bon Art Pops Orchestra

reklama našeho partnerareklama našeho partnera

O súťaži

Medzinárodná detská spevácka súťaž sprevádzaná živým orchestrom pre sólistov vo veku 6 – 15 rokov (pop, rock, jazz, folk, classical).

Vizuál Sanremo Junior 2019

Jedna z najprestížnejších medzinárodných detských súťaží pre spevákov a speváčky vo veku 6 – 15 rokov, ktorých pri vystúpení sprevádza živý 39-členný orchester.

Usporiadateľom Sanremo Junior je spoločnosť Kismet, ktorá je známa po celom svete vďaka festivalu GEF – the World Creativity Festival in Schools. V roku 2017 spoločnosť Kismet organizovala už ôsmy ročník tejto medzinárodnej speváckej súťaže, ktorá kladie dôraz na šírenie hudby a spevu medzi mladými ľuďmi. Ponúka im šancu zaspievať si s profesionálmi v medzinárodnom a multietnickom prostredí. To, že mladí a talentovaní ľudia budú mať možnosť vystúpiť so živým orchestrom, je vo svete takmer unikát. Grand finále sa každoročne koná v svetoznámom divadle Ariston v talianskom meste Sanremo.

Viac na www.sanremojunior.it.

V roku 2016 sa do súťaže po prvýkrát zapojila aj Česká republika a reprezentovala ju talentovaná 11 – ročná Kristýna Petráková. Za svoj výkon získala špeciálnu cenu poroty.

V roku 2017 reprezentovala SR Adriana Habrdová (13 rokov).

Za ČR Nela Duchačová (11 rokov), ktorá sa vo svojej kategórii umiestnila na 2. mieste.

V roce 2018 reprezentovala ČR Sofie Fiurášková (14 let), která získala speciální ocenění komise za svůj výkon.

Za SR reprezentovala Margaréta Ondrejková (14 let), která se ve své kategorii umístila na 1. místě.

V roce 2019 reprezen­tovali SK Lenka Berkešová (12 let) a ČR Aneta Kalertová (13 let).

Z tohoto finále si vezeme dvě speciální ocenění komise, které Aneta i Lenka získaly a jednu cenu studentů uměleckých škol, kterou získala Lenka Berkešová.

Vítězky ročníku 2019/2020 Karolínu Čížkovou a Márii Valentovou čeká finále v italském Sanremu a to v termínu 8–15.11.2020.